Ze světa T.B.C.

A-tým v novém roce zatím stále čeká na první výhru.

První lednovou neděli se náš tým představil v domácím prostředí s druhým týmem tabulky FBŠ SLAVIA Plzeň. Utkání bylo ze začátku opatrné. První branka padla až krátce po polovině první třetiny, kdy se do vedení dostali hráči hostů. Do tří minut padla další branka, kterou měli na svědomí domácí hráči. Oba týmy do konce třetiny přidaly po jedné brance a do kabin se šlo za nerozhodného stavu. Druhá třetina byla pouze v režii Plzně, když dokázali vstřelit v této části čtyři branky. Ve třetím dějství přišel náš tým jako vyměněn a mocně dotahoval gólové manko z druhé třetiny. Postupně se naši hráči dostali do rozdílu jediné branky a jen branková konstrukce byla proti, aby naši hráči dokázali zápas opět vyrovnat. Na konci zápasu se hráči ještě odhodlali k risku bez brankáře, ale góly dokázali do prázdné branky vstřelit pouze hosté.

Ke druhému utkání v novém roce vycestoval náš tým do pražských Kobylis. Zde našemu týmu náramně vyšla první třetina. V té dokázali hráči T.B.C. nastřílet čtyři branky a jen jednou inkasovat. Ve druhé třetině padla pouze jedna branka, bohužel do naší sítě. Ve třetí třetině přišel kolaps v podání hráčů T.B.C. a soupeř toho využil na maximum a zápas otočil ve svůj prospěch a nakonec zvítězit.

I další zápas odehráli hráči T.B.C. ve venkovním prostředí. Tentokrát byl soupeřem tým z Písku. Tamní fanoušci si na první gól museli počkat až do čtrnácté minuty. Během ní však viděli tři branky za čtyřicet vteřin. Soupeř během tohoto úseku skóroval dvakrát. To bylo v první třetině vše a náš tým odcházel do šaten s jednobrankovým mankem. Ve druhé třetině se několikrát opakoval scénář, kdy soupeř vstřelil odskakující branku a náš tým s pár minutovým odstupem vždy výsledek korigoval. V poslední části jako první branku vsítil náš tým. To už bylo z naší strany vše a soupeř přidal ještě pár branek a ponechal si tak všechny tři body doma.

Výsledky: TBC – FBŠ SLAVIA Plzeň 5:8; TBC – Florbal TJ Kobylisy 4:7; TBC – FbC Písek 4:8

Jak si vedla naše ostatní družstva?

Muži – B stihli odehrát pouze jeden turnaj, který odehráli ve městě hermelínů – v Sedlčanech. Zde se již podruhé v sezóně utkali s týmy Mělníka a Břevnova. Na tomto turnaji se našim hráčům nevedlo a z tohoto turnaje si nakonec neodvezli jediný bod.

Výsledky: TBC – FT Sokol Praha – Břevnov 2:5; TBC – Floor Maniacs Mělník 3:13

Muži – C – Riders se představili v Dobříši, kde vyzvali dosud neporaženého lídra tabulky Bohemians D. S nimi svedli parádní bitvu a do posledních minut drželi velkou šanci na vítězství, ve které mnoho lidí nevěřilo. Bohužel soupeř dokázal dvěma slepenými góly stav utkání otočit a našim hráčům proklouzlo velmi cenné vítězství a vůbec první body v sezóně mezi prsty. Druhý zápas odehráli proti Black Dragons a tam se hráčům již tolik nevedlo a bohužel ani zde nevytěžili tolik toužebné první body.

Výsledky: TBC – FbŠ Bohemians D 2:3; TBC – SK Black Dragons 3:6

Junioři na úvod roku zaznamenali další dvě vítězství. V Kralupech nad Vltavou odehráli svůj zatím poslední turnaj. Na něm jim byli soupeři ze čtvrtého a druhého místa tabulky. Nejprve se utkali se střešovickým Tatranem, se kterým dokázali zvítězit podruhé v této sezóně. Ve druhém zápase byl juniorům rovněž dosud neporažený tým Bohemians. Junioři na začátku zápasu prohrávali, ale zápas dokázali otočit ve svůj prospěch a zůstali tak jediným neporaženým týmem ligy.

Výsledky: TBC – Tatran Střešovice C 4:2; TBC FbŠ Bohemians B 5:3

Dorostenci odehráli dva turnaje jeden v domácím prostředí, kde se utkali nejprve s Bohemians B a následně s Tatranem B. Zápas s Bohemians byl vyrovnaný od začátku až do konce. Místy s převahou našich hráčů. Zápas nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byl úspěšnější bohužel soupeř. Ve druhém zápase změřili naši hráči síly s Tatranem a tam soupeř ukázal herní převahu a zápas dotáhl do vítězného konce. Na druhém turnaji dorostenci změřili své síly s Kralupami a nedalekým Edenem Beroun. Tentokrát to však na žádný bod nestačilo.

Výsledky: TBC – FbŠ Bohemians B 4:5pn; TBC – Tatran Střešovice B 0:7; TBC – Kralupy Wolves 1:4;
TBC – Sport Eden Beroun 0:3

Starší žáci na úvod roku zaznamenali jednu výhru ve druhém výkonnostním koši. Když podruhé v sezóně dokázali porazit tým Black Angels. Ve druhém zápase smolně prohráli s týmem Mladé Boleslavi a následně v zápase o třetí místo na turnaji prohráli o jednu branku soupeři z Kladna.

Výsledky: TBC – Black Angels 5:3; TBC – Florbal MB black 0:2; TBC – Kanonýři Kladno modří 2:3

Starší žáci Blue se představili v domácím prostředí, kde se postupně střetli s týmy Hořovic, Slaného a Texasu. Tento turnaj se našim svěřencům příliš nepovedl a zaznamenali jednu remízu a dvě porážky.

Výsledky: TBC – Red Dragons Hořovice 1:3; TBC – FbC Barracudas Slaný 4:4; TBC – Texas Longhorns 1:5

Mladší žáci se doma představili v prvním koši a dařilo se jim skvěle. V prvním zápase remizovali s Mladou Boleslaví, následně podlehli Spartě Red, ale pak zaznamenali dvě vítězství proti Kladnu a druhému týmu Sparty. Na dalším turnaji se opět představí v prvním koši.

Výsledky: TBC – Florbal MB black 1:1; TBC – Acema Sparta Praha Red 0:4; TBC – Kanonýři Kladno modří 4:2;
TBC – Acema Sparta Praha Blue 2:1

Elévové se utkali na dalším svém turnaji se soupeři z Dobříše, Tatranu, Bohemians a Hořovic. Turnaj se sice našim mladým hráčům výsledkově nepovedl, ale se všemi soupeři hráli velmi dobré zápasy. Hráči si rozhodně odnesli spoustu poučení a motivace do dalších zápasů, aby mohli svým soupeřům porážku vrátit.

Výsledky: TBC – TJ Sokol Dobříš 2:7; TBC – Tatran Střešovice 7:10; TBC – FbŠ Bohemians 6:10;
TBC – FbC Red Dragons Hořovice 5:7