Králův Dvůr

Ze světa T.B.C.

A-tým za uplynulý měsíc získal čtyři body do tabulky

Ještě na konci měsíce října přivítal A-tým v domácím prostředí FbC Písek. Do zápasu lépe vkročil náš tým a dokázal vstřelit úvodní branku zápasu. V polovině první třetiny však hosté dokázali odpovědět a následně i skóre otočit ve svůj prospěch. Do konce třetiny dokázali hráči A-týmu zápas srovnat a do šaten se šlo za nerozhodného stavu. Ve druhém dějství byl úspěšný pouze jeden tým. To byl tentokrát ten náš. Ve třetí části již branky nepadly, a tak si náš tým mohl po dlouhé době užít pocit vítězství.

K dalšímu utkání vyjeli hráči do Milevska, kde je čekalo divoké utkání. V zápase padlo jedenadvacet branek. Skóre se přelévalo ze strany na stranu. V jednu chvíli soupeř vedl o tři branky a do konce třetiny naopak vedli naši hráči o jednu branku. Ve třetí třetině se opět dostali hráči Milevska do vedení, to jim ale nestačilo a náš tým srovnal minutu a půl před koncem. Rozhodnout tak muselo prodloužení, kde byl úspěšnější domácí tým.

Následující utkání odehráli naši hráči opět před domácím publikem. Soupeřem nám tentokrát byl tým Jaroměře. První hrací část se našim hráčům nevyvedla a soupeř šel do šaten s dvoubrankovým náskokem. To se našim hráčům povedlo smazat ve druhém dějství, kde se dostali i do vedení. Následovalo období, kdy se moc nehrálo ve vyrovnaném počtu hráčů na obou stranách. Soupeř využil svoji přesilovou hru a srovnal stav utkání a následně přidal ještě jednu branku. Do posledního dějství tak šel soupeř s jednobrankovým vedením. Ve třetí časti se skóre měnilo hned osmkrát. Bohužel více branek vsítil soupeř a ten se tak mohl radovat z výhry.

V polovině listopadu se představili naši hráči v nedaleké Rudné proti lídrovi tabulky Panthers Praha. Do utkání lépe vstoupil náš tým a v první třetině dokázal vstřelit více branek než soupeř. To ale byly bohužel jediné branky, které náš tým dokázal vstřelit. Ve druhém dějství Pantheři stav zápasu otočili a ve třetí třetině přidali pět branek a připsali si tak další vítězství.

Výsledky: TBC – FbC Písek 4:2; TBC – FBC DOŠWICH Milevsko 10:11pp; TBC – TJ Sokol Jaroměř 6:9;
TBC – Panthers Praha 2:8

Jak se vedlo ostatním družstvům?

B-tým odehrál pouze jeden turnaj a to v domácím prostředí. Doma se hráči B-týmu představili v plné parádě, když smetli rezervu Prague Tigers 10:2 a následně porazili i tým z Mělníku. Hráči si tak připsali v letošní sezóně svůj první šestibodový turnaj.

Výsledky: TBC – Prague Tigers B 10:2; TBC – Floor Maniacs Mělník 7:4

C-tým – Riders se nedaří a stále čeká na první body. V měsíci listopadu odehráli jeden turnaj, kde vyzvali FbK 1996 Příbram a v regionálním derby Sport Eden Beroun. V prvním zápase dokázali hráči nastřílet pět branek, ani ty však body nepřinesly. Ve druhém utkání náš tým bohužel nedokázal vstřelit jedinou branku.

Výsledky: TBC –FbK 1996 Příbram 5:8; TBC – Sport Eden Beroun 0:5

Junioři se vezou na vítězné vlně. Za uplynulý měsíc přidali další čtyři výhry a nastříleli dalších dvaačtyřicet branek. Nejprve se na Zličíně utkali s týmy Tatranu Střešovice C a Kralup nad Vltavou a následně v pražské Exe Sport Aréně S blue Horses Stochov a se Spartou Praha C. V zápase prvního se třetím bylo vidět obrovské nasazení u obou týmů. Přesto náš tým v zápase jasně ukazoval, kdo utkání ovládne. V dalším zápase čekal juniory soupeř z Kralup. Ten je v tabulce na čtvrté příčce. První třetinu junioři ovládli tříbrankovým rozdílem a zbytek zápasu kontrolovali. Na dalším turnaji se junioři střetli podruhé v sezóně s Blue Horses a i tentokrát to mělo jasný vývoj zápasu. Soupeři nedali žádnou šanci. V posledním zápase se pak střetli s pražskou Spartou. Tu dokázali porazit devítibrankovým rozdílem.

Výsledky: TBC –Tatran Střešovice C 11:4; TBC – Kralupy Wolves 9:4; TBC – Blue Horses Stochov 12:1;
TBC – ACEMA Sparta Praha 10:1

Dorostenci stihli tentokrát odehrát hned dva turnaje. Suverénně nejmladší dorostenecký tým ligy se postupně střetl s týmy Florbal Mladá Boleslav B, FBC Kutná Hora, Floorball Club FALCON a s SK Florbal Benešov. Náš velmi mladý tým dorostenců tvořen především staršími žáky rozhodně za soupeři herně nezaostává. Soupeři ovšem mají více zkušenějších hráčů s dorosteneckou ligou a tak se dokáží v koncovkách zápasů zatím prosazovat.

Výsledky: TBC – Předvýběr.cz Florbal Mladá Boleslav 3:8; TBC – FBC Kutná Hora 1:4;
TBC – Floorball Club Falcon 3:11; TBC – SK Florbal Benešov 2:4

Starším žákům se ve své kategorii daří výborně. Hráče čekal tentokrát jen jeden turnaj a to ve třetím výkonnostním koši, kam postoupili z předešlého turnaje. Zde naši hráči mohli zúročit zkušenosti které nabírají v dorostenecké lize, která je o poznání rychlejší. Soupeři na tomto turnaji byli našim hráčům týmy Kobylis, Kladna a Vinohrad. Ve skupině nejdříve naši starší žáci porazili tým Kobylis. Následně se pak střetli s týmem Kanonýři Kladno, kterým nedovolili ani jednou skórovat a připsali si tak již pátý zápas s čistým štítem. Ve finále pak vyzvali tým Vinohrad, se kterým svedli parádní florbalovou bitvu se skvělým koncem pro náš tým. Starší žáci se tak představí v dalším turnaji již ve druhém výkonnostním koši.

Výsledky: TBC – Viking Tj Kobylisy 3:1; TBC – Kanonýři Kladno modří 4:0; TBC – TJ Sokol Královské Vinohrady 5:3

Starší žáci blue odehráli jeden turnaj a připsali si na něm dvě vítězství. V prvním utkání sice ještě nestačili na ten den dobře hrající FBC Žraloci Příbram, ale ve druhém zápase již dokázali zvítězit. Ve velmi dramatickém utkání nakonec o jedinou branku, kterou naši hráči dokázali vstřelit tři vteřiny před koncem, porazili Kanonýry Kladno. V zápase o třetí místo se pak hrála velmi vyrovnaná partie kterou musely rozhodnout až nájezdy. V nich byl nakonec úspěšný náš tým.

Výsledky: TBC –FBC Žraloci Příbram 1:3; TBC – Kanonýři Kladno černí 3:2; TBC – Blue Horses Stochov 5:4pn

Mladší žáci v uplynulém měsíci odehráli jediný turnaj a to v nafukovací hale UNYP Air Dome. Do turnaje vstoupili naši hráči proti pražské Spartě. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou podle přísloví: „Každý chvilku tahá pilku.“ Úspěšnější byl nakonec soupeř. Ve druhém utkání naši hráči vyzvali tým z Říčan a ten byl již v plné režii našich hráčů. Ve třetím zápase naše hráče čekal o poznání vyrovnanější zápas proti Wizards. I tento zápas naši hráči dokázali vyhrát a připsali si druhou výhru na turnaji. V posledním zápase čekal naše hráče Tatran Střešovice, na který už naši hráči nestačili.

Výsledky: TBC – ACEMA Sparta Praha BLUE 4:5; TBC – FBC Draci bílí 8:1; TBC – Wizards DDM SO Praha 10 3:1; TBC – OC Šestka Tatran Střešovice

Elévové odehráli dva turnaje, na kterých si připsali celkem čtyři vítězství. Na prvním ze dvou turnajů dokázali porazit týmy Black Angels a pražskou Spartu. Ve druhém turnaji pak porazili Olymp florbal Zeus a TJ Sokol Dobříš.

Výsledky: TBC – FbŠ Bohemians Praha 7:8; TBC – Black Angels 7:6; TBC – ACEMA Sparta Praha BLUE 11:5;
TBC – FbC Red Dragons Hořovice 7:9; TBC – TJ Sokol Dobříš 5:4; TBC – OLYMP Florbal Zeus 9:5;
TBC – ACEMA Sparta Praha BLUE 3:4; TBC –  Wizards DDM SO Praha 10 2:1

27.03.2024

T.B.C. v měsíci březen

Ze světa T.B.C. A-tým rozehrál svoji sérii o záchranu v Národní lize. K prvnímu utkání série mířili hráči do Pelhřimova. Vstup do první…