ŽENY: VÍTĚZNÁ PREMIÉRA NAD BOHEMKOU!

V sobotu 15.9. 2012 nastoupilo družstvo žen T.B.C ke svému prvnímu ligovému zápasu proti soupeřkám z Fbš Bohemians C. Do zápasu jsme nastoupili s tím, že budeme hrát hru, co se učíme a popereme se o první body.

T.B.C. KRÁLŮV DVŮR – FBŠ Bohemians C 3:2

První třetina byla vyrovnaná a nabídla mnoho šancí na obou stranách, ale gólmanky obou celků své týmy podržely, až do doby kdy v 8. minutě po rychlém oklepnutí míčku po mantinelu se hráčky T.B.C. dostali do brejku 2 na 1, který vyřešila přesnou střelou pod břevno Pavlisová, a T.B.C vedlo 1:0. Soupeřky se ovšem nevzdaly a ke konci třetiny zatlačily naše hráčky a odměnou jim bylo, bohužel pro T.B.C., vyrovnaní na 1:1, když si naše obránkyně nepohlídaly hráčku mezi sebou a dali ji až příliš prostoru zpracovat míček otočit se pohodlně vyrovnat.

Do druhé třetiny se tedy šlo za vyrovnaného stavu a zápas začínal zase od začátku. Během třetiny hráčky přebíraly iniciativu zápasu a byly lepším týmem. Vypracovaly si i mnoho šancí, které bohužel gólem neskončily. Za to soupeř vytěžil z minima šancí gól, který vstřelil v čase 19:59. Po standartní situaci na polovině hřiště nahodila hráčka Fbš Bohemians C míček na naši branku a ten smolně zapadl k levé tyči branky. Eliška Klánová, která hájila branku T.B.C. viděla míček až na poslední chvíli, kvůli hradbě těl hráček před sebou, a už nedokázala včas zareagovat. Po druhé třetině tedy soupeřky vedly 1:2.

Cíl ve třetí třetině byl jasný, nechat na hřišti všechno a pokusit se otočit zápas. Hru více kontrolovaly hráčky T.B.C. a odměnou jim bylo vyrovnaní, o které se postarala Počtová. Nutno podotknout, že gól to byl parádní. Pavlisová z rohu hřiště žabkou přihrála na Počtovou, která trefila míček z první ze vzduchu a tím nedala golmance šanci. Hra se poté na chvíli vyrovnala a soupeřky měli řadu šancí, ale nás podržela dobrými zákroky Klánová. Poté se potvrdilo heslo ,, nedáš dostaneš´´, soupeřky neproměnily svoji šanci na rozdíl od našich hráček. Do vedení nás poslala Růžičková, když se nejlépe zorientovala před brankou a poslala příklepem míček do branky, 3:2 pro T.B.C. a do konce zápasu zbývala minuta čtvrt. V tu chvíli měly holky za úkol držet míček u branky soupeřek, což se jim dařilo a i když se ke konci Fbš Bohemians snažily vyrovnat hráčky T.B.C. výborně bránily a vedení udržely.

Závěrem: Poděkovaní za předvedený výkon a nasazení. Hlavní bylo nesvěšení hlav za nepříznivého stavu. Ale sezona je ještě dlouhá a proto makáme dál. Taky nutno poděkovat fanouškům, kteří nás přijeli podpořit. Děkujeme.

Sestava: Klánova; Hrášková (c), Počtová, Sajdlerová, Podroužková; Pavlisová, Malcová, Růžičková, Štětková, Chýlová, Odlasová