Junioři v novém roce s novým trenérem

Kalendářní rok 2020 zahájili junioři v domácím prostředí, kde se v rámci 14. kola 2. ligy juniorů utkali s týmy TJ Sokol Královské Vinohrady a FC Bučis Team. Nutno dodat, že zatímco juniorům T.B.C. patří spodní příčky tabulky, zmíněné celky se přetahují o první místo. Před turnajem bylo tedy všem jasné, že nepůjde o lehké zápasy.

T.B.C. LUCERN Králův Dvůr – TJ SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY 8:7 PN

Vstup do zápasu byl ze strany T.B.C. opatrný, všichni hráči už před zápasem věděli, že soupeř bude těžký, nemluvě o jeho početní výhodě (11 hráčů T.B.C. proti 15-ti hráčům Vinohrad). Vinohrady se prosadily hned ve třetí minutě, ale necelých pět minut na to bylo vedení na straně T.B.C., vedení bohužel ale dlouho nevydrželo, a tak první třetina zápasu skončila 2:2. Během druhé třetiny se T.B.C. k velkému překvapení soupeře, dostalo do dvoubrankového vedení, které ale ovšem prohospodařilo a Vinohradům se podařilo srovnat na 4:4. T.B.C. dokázalo vsítit do konce třetiny ještě jednu branku a v samotném závěru gólman Křeček zlikvidoval trestné střílení. Do posledního dějství zápasu šlo T.B.C. s vedením 5:4. Ve třetí třetině se T.B.C. dostalo dokonce do vedení 7:4, ale Vinohrady zápas nezabalily a pomalu stahovaly náskok, až nakonec čtyřicet vteřin před koncem zápasu dokázaly vyrovnat na 7:7. Rozhodovaly tedy až nájezdy, kdy se gólman Křeček a střelci Eliáš, Lešuk a Paulát postarali o výhru T.B.C..

Branky T.B.C.: 04:50 Major (Paulát), 06:13 Lešuk (Eliáš), 20:15 Dolejš (Paulát), 23:34 Zeman, 29:16 Lešuk (Eliáš), 34:08 Paulát, 34:19 Eliáš

FC Bučis Team – T.B.C. LUCERN Králův Dvůr 3:2

Do druhého zápasu šli hráči T.B.C. s těžkýma nohama, jelikož první zápas si vybral svou daň. Tým pražských Bučis už před zápasem čekal snadnou kořist, ale to se spletl. T.B.C. nejdřív přestálo oslabení a poté vstřelilo první branku zápasu, a tak do druhého dějství šlo T.B.C. s vedením 1:0. Ve druhém dějství tým Bučis začal být aktivnější, a tak nejprve vyrovnal a záhy se ujal vedení, a tak se do třetího dějství šlo za stavu 2:1 pro Bučis. Ve třetí třetině zápasu už šli hráči T.B.C. do maxima svých sil. Odměnou jim za to bylo vyrovnání na 2:2. Bohužel pro T.B.C. přišlo čtyři minuty před koncem zápasu nařízené trestné střílení, které i přes veškerou snahu brankáře Bubeníka bylo proměněno. V závěru zápasu přišla ještě přesilovka pro T.B.C., která byla navýšena o odvolání brankáře Bubeníka z brány. Bohužel, přesilovku 6 na 4 dokázal tým Bučis ustát a tak zápas skončil výsledkem 3:2.

Branky T.B.C.: 13:51 Dolejš (Paulát), 35:30 Mahr (Lešuk)

Komentář trenéra Lukáše Jiráska: „Dnešek byl náročnej. Kluků jsem se ujal na začátku roku, což je 14 dní zpátky. S klukama jsem v minulosti trénoval, s některými i hrál, ale jejich soutěž pro mě byla něco novýho. Před turnajem jsem víceméně znal soupeře akorát papírově. Nicméně, to co jsem po klukách chtěl, to splnili. Dali jsme si za cíl hrát zajištěnou obranu a dát do zápasu stoprocentní nasazení a kluci jezdili po zadku od začátku do konce. Nic nevypustili. Jsem na ně za dnešní výkon hrdej, byla tam bojovnost a touha vyhrát, bohužel nám dneska trochu chybělo i to pomyslný florbalový štěstíčko. Samozřejmě pořád jsou věci, na kterých je potřeba zapracovat, ale pokud budou kluci chtít makat, můžou hrát klidný střed tabulky, né-li čelo. Věřte tomu, že T.B.C. má kvalitní juniory, kteří na to mají. Ale musí kluci chtít makat každý sám na sobě a zároveň musí makat jako tým, jako to předvedli dnes. Závěrem bych chtěl dnes poděkovat jmenovitě oběma gólmanům, jak Křéčovi, tak Honzíkovi za jejich dnešní výkony, protože nás oba dneska drželi, jak to jen šlo. Nakonec díky našim fanouškům za podporu a pořadatelům za pomoc s pořádáním turnaje.“