Zhodnocení barážové série

A-tým na apríla rozehrál svou sérii baráže o setrvání v národní lize proti týmu FBŠ Gorily Plzeň. První zápas a zejména jeho první třetina připomínala aprílové počasí, skóre bylo velmi proměnlivé. Hned v první minutě soupeř odskočil na dvoubrankový rozdíl a do konce první třetiny padlo celkem osm branek a hráči odcházeli do kabin za stavu 4:4. Druhá třetina už byla opatrnější a další branka padla až po devíti minutách od zahájení. Domácí T.B.C. se o dvě minuty později ujali vedení 6:4. Hosté ihned po 30 sekundách opět snížili, ale svůj zlepšený výkon domácí potrhli brankou tři sekundy před koncem druhé třetiny. Po druhé třetině platil stav 7:5 pro domácí. Na začátku třetí třetiny T.B.C. vstřelili branku na 8:5 a ta se v konečném součtu ukázala brankou vítěznou. Hosté dvěma slepenými brankami pouze snížili stav utkání na 8:7 a do konce třetí třetiny už žádná branka nepadla. Králův Dvůr se tedy ujal vedení v sérii 1:0.

Druhý zápas měl podobný začátek jako ten první, to znamená rychlé vedení hostů. Celkově první polovina zápasu byla pro domácí šok a v šesté minutě druhé třetiny hosté z Plzně vedli už 6:0. V polovině zápasu domácí započali svoji snahu o návrat do utkání a dvěma rychlými brankami snížili na 6:2. Těsně před koncem druhého dějství přidali domácí ještě jednu branku a do šaten se odcházelo za stavu 6:3. Domácí do začátku třetí třetiny vstoupili namotivováni a v úseku dvou minut vstřelili dvě branky, v tuto chvíli platil stav 6:5. Poté se ve střílení branek oba týmy pravidelně střídaly a konečný stav po závěrečné siréně byl 9:8 pro hostující tým z Plzně.

Třetí zápas série se přesunul do Plzně a králodvorské hráče zde nečekal jednoduchý úkol. Domácí Gorily sem chodí pravidelně podporovat vyprodaná hala a ani zápasy s T.B.C. nebyly výjimkou. Fanoušci viděli neobvyklý průběh zápasu, jelikož po dvaceti minutách byl stav bez branek. Druhá třetina byla pravým opakem té první, ihned po třicetičtyřech sekundách, padlo po jedné brance na obou stranách a o dvě minuty později hosté z Králova Dvora vedli 2:1. Domácí do konce druhé třetiny stihli vyrovnat a druhá třetina skončila za stavu 2:2. Třetí třetina byla velmi podobná jako ta předešlá, velmi opatrná hra z obou stran a v páté minutě třetí třetiny se Gorily ujali vedení. T.B.C. jak už bylo v této sérii zvykem opět přišli s bleskově rychlou odpovědí a vyrovnali stav utkání na 3:3. Sedm minut před koncem se vedení ujali T.B.C. a dvě minuty před závěrečnou sirénou soupeř vyrovnal a šlo se do prodloužení. V deseti minutovém prodloužení branka nepadla, a tak se šlo na nájezdovou loterii. Ihned v první sérii nájezdů se hosté ujali vedení a tento stav trval až do třetí série, kdy domácí srovnali. V sedmé sérii nájezd proměnil Daniel Riley a poté rozhodující nájezd Plzně vychytal Jiří Procházka a hráči se v obrovských emocích mohli začít radovat. Stav série byl v tuto chvíli 2:1 pro Králův Dvůr.

Ve čtvrtém zápase hraném opět před zaplněnou plzeňskou halou, hráči domácích stáli nad propastí neúspěchu a hráči T.B.C. naopak mohli sérii ukončit a potvrdit svou příslušnost v národní lize. Začátek utkání opět připomínal první dva zápasy hrané v Králově Dvoře. Tedy rychlí nástup hráčů Goril, kteří se po čtyřech minutách ujali vedení 2:0. Tento stav zůstal až do konce prvního dějství a další branka padla až v polovině druhé třetiny. Plzeň se ujala vedení 3:0 a pomalu si kráčela za vyrovnáním série. Hráči T.B.C. se ale nevzdali a po chvilce snížili na 3:1 z pohledu domácích a tento stav platil i po čtyřiceti minutách zápasu. Králův Dvůr začal třetí třetinu velmi aktivně, ale Gorily udeřily z rychlého protiútoku a navýšily svůj náskok na rozdíl tří branek. Deset minut před koncem T.B.C. snížili na 4:2 a poté jim byla nabídnuta výhoda v podobě přesilové hry. Tu hráči Králova Dvora dokázali využít a snížili na 4:3. Obrovský tlak T.B.C. dokázali přetavit ve vyrovnání stavu na 4:4. Stejně jako ve třetím zápase nestačilo obou týmům šedesát minut, a tak se šlo opět do prodloužení. Opatrná hra z obou stran a v čase 64:47 ke střele napřáhl Štěpán Švejda a propukla obrovská radost sdílená i s hrstkou skvělých fanoušků, kteří přijeli hráče T.B.C. do Plzně podpořit. Náš tým si tak i v sezóně 2023/2024 zahraje národní ligu.

Ohlasy na barážovou sérii

Krátký rozhovor s trenérem:

Čekal jsi, že obě série baráže o udržení v NFL budou takto vyrovnané? Nebo jsi čekal lehčí/těžší cestu baráží?

Trenér: Upřímně jsem čekal s Rudnou sérii kolem 4:1 4:2 pro nás, tam jsem věřil, že to zvládneme a půjdeme do baráže. V baráži jsem nejdřív nevěděl zda to bude tým Kobylis, Písku nebo Goril a asi jsme dostali toho nejsilnějšího soupeře, který s Pískem nečekaně vyhořel. Takže jsem následně čekal vyrovnanou sérii, ale pevně jsem věřil, že zúročíme zkušenost a doma dvakrát vyhrajeme. Bohužel se tak nestalo a když jsem viděl v prvních dvou zápasech ten zápas Goril, věděl jsem, že to nebude vůbec jednoduché.

Jak si se vyrovnával s obrovskými emocemi a napětím? Zejména po posledních dvou zápasech s Gorilama Plzeň?

Trenér: Tohle je asi to nejhorší pro bývalého hráče, který něco zažil a odehrál spousty důležitých a těžkých zápasů. Bohužel ta mince se otočila a najednou nemůžeš na hřiště, nemůžeš udělat nic. Je to asi ještě horší než hrát, to tak člověk nevnímá. Ale co si budeme, poslední dva zápasy pro mne byli naprosto infarktový. Měl jsem pocit, že jsem hrál sám celý zápas. Můžeš kluky usměrnit, někam směřovat, změnit sestavu či je namotivovat, ale to nejdůležitější musí předvést samotní hráči. Největší dík patří hlavně hráčům, manažerům a úplně nejvíc fanouškům, kteří kluky podporovali i v těchto nelehkých chvílích a ten závěrečný gejzír emocí byl s nimi neskutečně silný.

Zpověď fanouška:

Co pro tebe znamená udržení tvého oblíbeného týmu v Národní lize?

Fanoušek Vojta: Pro mě osobně to znamená velkou psychickou úlevu, radost nad skvělým koncem a velké oddechnutí společně s celým vedením T.B.C. Dále je to zjištění , že tým který se dával do kupy za pochodu, je schopen vyhrávat takhle náročné zápasy. Díky super doplnění z mladých odchovanců, nakonec vznikl tým který má duši, bojovnost a víru.

Jak si prožíval zápasy baráže? Zejména závěr posledního zápasu s Plzní z pohledu fanouška?

Fanoušek Vojta: Já jsem velice emotivní člověk. Mám rád když jde do tuhého. Nejsem leklá ryba a do toho jdu vždycky po hlavě. Fandění to je můj svět. Fandit našemu skvělému týmu je úžasné. Samozřejmě všechny slabiny znají Tomáš s Jardou. A oni je odstraní, na to vem jed.
Poslední dva zápasy s Gorilami bylo o nervy. Něco tak emočního jsem ve sportu ještě nezažil. Byl to oheň, led, vítr, bouře, vztek a hrůza a na konec ta úleva, štěstí, slzy a radost z toho, že všichni mají radost. Byl to strhující zážitek, který se už nesmí opakovat. Musíme stabilizovat tým, zlepšit přípravu na ligu, postavit věci jasně a přehledně. Chceš makat, tak tady máš dres a na něm náš znak. Klub je klub a nad to není. Závěr zápasu jsme si prožili všichni jako jeden. Táhli jsme prostě všichni za jeden provaz. Pod vlajkou slávy žlutomodrý. T.B.C. DoToHo